News

Festiwal Górski Wondół Challenge, Szczyrk

Po ponad rocznej przerwie, Festiwal Górski Wondół Challenge powrócił  do kalendarza imprez ludzi gór i miłośników przygód. Tegoroczna, piata już edycja, odbyła się w dniach 21-22 marca 2015r w Szczyrku.
Tradycyjnie zaprezentowano wiele filmów, w tym najnowsze filmy z Banff Mountain Film Festival w Kanadzie oraz polskich produkcji, wystaw zdjęć i prezentacji o tematyce górskiej i eksploracyjnej. Wśród zaproszonych gości między innymi: znana podróżniczka i dziennikarka - Martyna Wojciechowska; Aleksander Doba, który jako pierwszy przepłynął kajakiem Atlantyk między kontynentami Afryki a Ameryki Południowej; Agnieszka Korpal, biegaczka górska, która jako pierwsza osoba w Polsce zdobyła Koronę Gór Polskich na rowerze; Janusz Gołąb, himalaista, alpinista, pierwszy zimowy zdobywca Gasherbrum I oraz wielokrotna mistrzyni Polski w wspinaczce sportowej Kinga Ociepka-Grzegulska.
Nie zabrakło otwartych szkoleń z zakresu bezpieczeństwa w górach i pierwszej pomocy oraz widowiskowych pokazów technik ratowniczych organizowanych przez GOPR. Panel freeride i freeskiing, w trakcie którego, oprócz pokazów zdjęć i filmów, czołowi polscy zawodnicy opowiedzą o swoich treningach ,technikach i sprzęcie.
Organizatorzy Festiwalu, w tym Fundacja Radan przygotowali wiele dodatkowych atrakcji i niespodzianek.

Wróć