News

XI Mistrzostwa Polski Polskiej Ligi Western i Rodeo w jeździe western i rodeo 09.2012

W dniach 23-25.09.2012 r. we Wrocławiu odbyły się XI Mistrzostwa Polski Polskiej Ligi Western i Rodeo w jeździe western i rodeo. Stowarzyszenie Sportowe Rancho u Marka reprezentowały dwie zawodniczki: Sabina Widera startująca pierwszy sezon w kat. wiekowej senior oraz Paulina Wojtulekstartująca w kat. wiekowej junior.
Sabina startując na koniu Batman zdobyła:
I miejsce - złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski oraz klamrę mistrzowską w konkurencji Western Horsemanship
II miejsce - srebrny medal w konkurencji Trail.
III miejsce - brązowy medal w konkurencji szybkosciowej Pole Bending na koniu Dragon.
Młodsza od Sabiny o dwa lata Paulina Wojtulek należy do grona najlepszych w Polsce juniorek. We Wrocławiu na XI Mistrzostwach Polski była najbardziej utytuowaną juniorką.
Paulina startując na koniu Elpenor zdobyła:
I miejsce - złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski oraz klamrę mistrzowską w konkurencji Western Pleasure (broniąc w ten sposób zdobyty w 2011 r. tytuł Mistrzyni Polski)
II miejsce - srebrny medal w konkurencji Western Horsemanship
III miejsce - brązowy medal w konkurencji Western Pleasure Open - czyli w klasie otwartej rywalizując z seniorami, ponadto startując na koniu Argonas zdobyła II miejsce w dwóch konkurencjach szybkosciowych tzn. Pole Bending i Barrel Racing.
Cieszy fakt, iż jeździectwo w stylu western i rodeo staje się coraz bardziej popularne.
Przybywa chętnych do uprawiania jeździectwa w tym stylu, nie tylko rekreacyjnie, lecz również sportowo, o czym będziemy Was informować na bieżąco w przyszłym sezonie jeździeckim - 2013 r.

Wróć