The World Police and Fire Games

Światowe Igrzyska Służb Mundurowych The World Police and Fire Games (WPFG) to odbywające się co dwa lata zawody sportowe, otwarte dla aktywnych i emerytowanych funkcjonariuszy policji i strażaków. Największa tego rodzaju impreza na świecie przyciągająca wielotysięczną publiczność pozwalająca na demonstrację sprawności służb mundurowych na arenie międzynarodowej . W zawodach bierze udział kilkanaście tysięcy strażaków, policjantów, strażników granicznych z kilkudziesięciu krajów świata ( W Nowym Yorku startowało około 12 tysięcy zawodników z ponad 70 krajów świata) Reprezentacja Polskiej Policji pod kierownictwem Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnie mł. insp. Tomasza Kubickiego, przy wsparciu Fundacji Radan, już po raz kolejny uczestniczyła w igrzyskach, a historia startów polskich zawodników obfituje w wiele zdobytych medali, w tym z najcenniejszego kruszcu miedzy innymi w WPFG Quebec 2005, W PFG Adelaide 2007, WPFG Vancouver 2009, WPFG New York 2011, Belfast 2013. Podobnie jak w przypadku poprzednich startów w Belfaście 4 osobowa drużyna policjantów zdobyła 11 medali, w tym 5 złotych i6 srebrnych. Reprezentacja opiera się głównie na lekkoatletach i pływakach z uwagi na to, że jedna osoba jest wstanie starować w kilku konkurencjach zwiększając tym samym szanse medalowe. Są to zazwyczaj byli utytułowani reprezentanci Polski i.in Tomasz Czubak, Piotr Prusik, Tadeusz Stuchlik, Aleksandra Saraceń, Maciej Wojciechowski.